ENERJİ TİCARETİ

 

A) CNG (sıkıştırılmış doğalgaz) Toptan Satış
CNG doğalgazın sıkıştırılmış haline verilen isimdir. “Compressed Natural Gas” yani “Sıkıştırılmış Doğal Gaz” diye adlandırılan CNG, doğal gazın belli prosesler neticesinde yüksek basınçlara sıkıştırılmış halidir. Doğal Gaz 200 – 250 bara kadar sıkıştırılarak depolama kapasitesi artırılmış olur. Enerjiye ihtiyaç duyulan tüm alanlarda kullanılan CNG, büyük sanayi kuruluşlarından küçük işletmelere, toplu konutlar ve villalara, otellere, jeneratörlere, araçlara kadar geniş bir yelpazede rahatlıkla kullanılabilir.
B) Elektrik Toptan Satış Hizmet
Elektrik satış ve ticareti, risk yönetimi, ikili anlaşmalar ve operasyonel hizmet alanlarında hizmet veren DİEN ENERJİ serbest tüketicilere uygun elektrik satışı yaparak tasarruf sağlamalarına imkan tanımaktadır. 2001 yılında yürürlüğe giren 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu çerçevesinde hizmet veren DİEN ENERJİ, birlikte çalıştığı şirketlere kaliteden ödün vermeden gelecek odaklı ve tasarrufa dayanan bir enerji yönetimi sağlamaktadır.
C) Yerli Üretim Hidroelektrik Türbin Satışı
Türkiyenin ilk ve tek yerli üretim türbin fabrikası olan Hidroenin temsilciliğini yaparak, Dien Enerji Danışmanlığı  A.Ş. olarak yerli üretim türbin satış hizmeti vermekteyiz. YEK alım garantisi kapsamında 7,3 USD/ MW a satılan enerji fiyatını, yerli üretim türbin kullanarak 9,6 USD/ MW ‘a çıkarmakta ve bu sayede yatırımcının türbin maliyetini yaklaşık 3 yılda amorti etme imkanı sunmaktayız.